O nás

Jsme manželé, právníci, kteří se řadu let zajímají o islám a o to, jak o něm my lidé na „západě“ přemýšlíme. Protože u nás uznáváme lidská práva a svobody, jsme silní a křehcí zároveň. V dnešní době kvůli tomu dovolujeme příliš mnoho ideologii, která bytostně nesouhlasí s naším způsobem života a jejímž jediným cílem je podvolit si ty, kdo ještě odolávají.

Islám se stal nedílnou součástí Evropy a USA. Podřizujeme mu naše životy, ačkoli sami nejsme muslimové. Dovolujeme mu, aby vstoupil do veřejného prostoru a aby nám diktoval, jak budou naše společnosti fungovat.

Vycházíme z názorů profesora Billa Warnera, který se 11. 9. 2001 rozhodl, že zasvětí zbytek svého života vědeckému zkoumání islámu. Díky němu se nezaměřujeme na muslimy, na lidi, kteří jsou těmi největšími obětmi islámu, ale právě a jen na islám jako politickou ideologii a na nástroje, kterými si chce podvolit svět.

Věříme, že naše lidská práva, svobody, humanismus a zlaté pravidlo, kterými se řídíme, jsou tím nejlepším způsobem fungování společnosti. Věříme, že jako společnost uděláme vše pro to, abychom je zachovali a zlepšovali.